فاکتورهای تلویزیون شهری

آیا به دنبال مقالات جالب هستید؟

در وبلاگ کیان اسکرین می توانید مقالات مرتبط با صنعت ما را پیدا کنید!

فاکتورهای تلویزیون شهری

ثبت در تاریخ 1399/05/22
فاکتورهای تلویزیون شهری

تلویزیون شهری به تابلو های پهن پیکر و بزرگی گفته می شود که در سطح شهر، پارک ها، استادیوم های ورزشی، مجتمع های بزرگ خرید و کسب و کار های مختلف که گاها بر روی دکل های بزرگ یا بر روی دیوار برای نشان دادن تبلیغات و پیغام های مختص به مجموعه نصب می شود. تلویزیون شهری دقیقا همانند تلویزیون های خانگی توانایی تولید 16 میلیون رنگ را دارند که با این قابلیت توانایی پخش انواع تصاویر با بهترین کیفیت را دارد در این خصوص تلویزیون شهری با شدت نور بالا تر و پرتاب نور بالاترنصبت به تلویزیون های خانگی می تواند بازدهی بالا تری در جذب مخاطب باشد.


کیان اسکرین ارائه دهنده خدمات در زمینه‌های تلویزیون شهری، تابلو روان، تابلو تبلیغاتی و ویدئو وال می‌باشد.


ماژول های تلویزیون شهری

تلویزیون شهری از پنل های ال ای دی (ماژول) ساخته می شود که این ماژول ها به صورت ماتریسی در کنار هم دیگر قرار میگیرند و با متصل شدن به هم دیگر تصویری جامع را به مخاطب خود میدهند. تلویزیون شهری با پیشرفت تکنولوژی همراه بوده و خود را با تکنولوژی همسو ساخته اند که ما می توانیم به اولین ماژول های تلویزیون شهری به   ماژول 2RGB، ماژول 1R1G1B، ماژول RGB، ماژول DIP و در اخر که تکنولوژی توانسته است شاهکار خود را نشان دهد ماژول های SMD می باشند که قادر به تولید ماژول در اندازه، کیفیت و اشکال مختلف بکند ماژول های SMD با تراکم پیکسلی متفاوت توانسته است که کیفیت های مختلفی به ما ارائه دهد که در هر جا و هر مکانی بتوانیم بهترین گزینه را داشته باشیم. ماژول های تلویزیون شهری SMD در سایز های  16*16    16*32     12.8*25.6      19.2*19.2 تولید می شوند.

 

سایز ماژول ها در کیفیت ماژول ها تاثیری ندارد و این تغییر سایز ها به دلیل کارخانه ها و تولید کنندگان می باشند که هرکدام در یک سایز ماژول تولید می کنند. کیفیت ماژول ها تلویزیون شهری در دو مدل فظای بیرون (OUT DOOR) یا فظای داخلی (IN DOOR) تولید می شوند که در پایین کیفیت های مختلف را توضیح میدهیم.

ماژول های تلویزیون شهری OUT DOOR

این ماژولها عبارتند از:

 • P10
 • P8
 • P6.8
 • P6
 • P5.8
 • P5
 • P4.5

ماژول های IN DOOR

این ماژول ها عبارتند از:

 • P4
 • P3.5
 • P2.8
 • P2.5
 • P2
 • P1.8 

این ماژولها در بازار موجود می باشند که می توانیم با این ماژول ها تلویزیون شهری با هر کیفیتی تولید بکنیم. دات پیچ که با حرف P  نشان داده می شود یکی از مهم ترین فاکتور ها برای تعیین کیفیت تلویزیون شهری می باشد 

دات پیچ

دات پیچ به فاصله مرکز به مرکز هر ال ای دی دات پیچ می گویند به طور مثال در ماژول P5  فاصله هر ال ای دی تا ال ای دی های مجاور در چهار طرف خود 5 میلی متر می باشد.

کیفیت تصویر در تلویزیون های شهری

یک تلویزیون هرچه تعداد رنگ بیشتری را به نمایش بگذارد، از کیفیت تصاویر بالاتری و همینطور طبیعی تری برخوردار است. تصاویری که قرار است در تلویزیون شهری به نمایش گذاشته شوند، ابتدا در کامپیوتر شکل می گیرند. در این قسمت کیفیت تصویر را بررسی می کنند. تلاش سازندگان بر این است که نزدیک ترین تصویر ممکن از نظر کیفیت و وضوح  را به تصویری تشکیل شده در مانیتور کامپیوتر داشته باشند. استاندارد کد رنگ به این صورت است که ما یک کد رنگ 24 بیتی داشته باشیم. عدد 24  از اینجا به دست آمده که ما هر رنگ را می توانیم از ترکیب RGB (سه رنگ اصلی)  به دست آوریم.

 

هر  رنگ داخل یک خانه قرار می گیرد. در هر خانه هم با توجه به اصل معماری کامپیوتری عدد 2^3 ( 2 به توان 3 ) را داریم. در نتیجه در هد خانه مجموع 8  بیت برای اندازه ی روشنایی هر رنگ و در کل سه خانه 24 بیت را خواهیم داشت. همچنین تصاویر با تکنیم PWM نیز شکل گیری می شوند. PWM یک وابستگی خطس بین جریان و سطح منطقیروشنایی بنا می کند. در این روش هر چه سطح منطقی قابل پشتیبانی توسط PWM  بیشتر باشد، تصویر با کیفیت تر و بهتری در تلویزیون شهری خود خواهیم داشت.

Contrast در تصاویر تلویزیون های شهری

کنتراست به معنی تفاوت درخشندگی رنگ در اشیا و پارامتر مهمی در انعکاس رنگ تلویزیون شهری می باشد که باعث تمایز تصویرشان از یکدیگر می شود. درواقع کنتراست رنگ با وضوح تصاویر و شفافیت رنگ رابطه ی مستقیم دارد؛ هرچه کنتراست رنگ بالاتر، وضوح تصویر تلویزیون شهری شما نیز بهتر. ما برای واضح تر شدن تصاویر در تلویزیون شهری نیاز به کنتراست بالایی داریم. یعنی رنگ معیاری که برای تشخیص تفاوت بین روشن ترین سفید و تیره ترین سیاه که در یک آن از جلوی دیده ی ما عبور می کند؛ یعنی مانند فیلتری عمل می کند که توانایی جذب و انعکاس نور را افزایش می دهد و تفاوت میان سیاه و سفید را نمایان می سازد.

 

این امر علاوه بر وضوح تصویر، باعث می شود چشم بیننده آسیب کم تری ببیند. کنتراست باید به گونه ای باشد که چشم بتوان رنگ ها را تفکیک کند. در تلویزیون شهری اگر رنگ مشکی، واقعا مشکی نباشد، چشم نمی تواند جزئیات محدوده های تاریک تصویر را تشخیص دهد و آن را با مناطق دیگر ادغام می کند. جالب است بدانید در تلویزیون های LED، هیچ LED سیاهی وجود ندارد و برای رنگ سیاه از بدنه ی خود تلویزیون شهری استفاده می کنند. در این حالت وقتی تمام LED ها خاموش باشند، بر اثر تابش نور خورشید و انعکاس آن، ممکن است صفحه ی تلویزیون شهری تا حدودی سفید دبده شود. معمولا صفحه ی تلویزیون رنگی هر چه سیاه تر باشد، کیفیت تصویر بهتری نیز داریم.

ماژول فول کالر در تلویزیون های شهری

تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن تعدادی ماژول ( و ماژول هم از تعدادی LED کنار هم تشکیل می شود) روی یک برد تشکیل می شود که این ماژول ها از نظر رنگ و جنس انواع مختلفی دارند. ماژول LED فول کالر در تلویزیون های شهری از نظر تراکم و سایز متفاوت می باشد. هر چقدر تراکم LED های به کار رفته در ماژول بیشتر باشد، وضوح تصویر تشکیل شده در تلویزیون بالاتر می رود. به بیان دیگر وضوح تصویر با تراکم LED های به کار رفته در ماژول رابطه ی مستقیم دارد. این ماژول ها در تراکم P, P3, P4, …., P15, P16 ساخته می شوند. نام گذاری این اعداد و تراکمات را با یک مثال برایتان توضیح می دهیم. مثلا در تراکم P12، فاصله ی بین دو مرکز پیکسل ها 12 میلی متر است.

 

نحوه ی انتخاب این ماژول ها به این صورت است: کم ترین فاصله ی تلویزیون شهری تا دید بیننده بستگی دارد. نسل جدید ماژول ها (3IN1) به جای استفاده از تعدادی LED در کنار یکدیگر، از یک LED تشکیل شده اند که 16 میلیون رنگ به ما می دهد.

پیکسل SMD و DIP در تلویزیون شهری

تلویزیون شهری از تعدادی ماژول تشکیل می شوند. کیفیت این ماژول ها در نهایت کیفیت تلویزیون شهری را رقم می زند. ماژول ها از پیکسل یا LED  تشکیل می شوند که دارای دو نوع SMD و DIP می باشد.

پیکسل SMD تلویزیون شهری، پیکسل هایی مربع شکل هستند که با در کنار هم قرار گرفتن آنها، ماژول SMD را تشکیل می دهند که جدید ترین توع تلویزیون های شهری از آنها تشکیل می شود. لازم به ذکر است که ماژول های SMD ازپیکسل های مربعی در سایز و دات پیچ های متفاوت تشکیل می شود.

پیکسل DIP تلویزیون شهری، با نوع SMD  کاملا متفاوت است. تفاوت این پیکسل ها حتی در ظاهر آن ها نیز قابل رویت می باشد. این پیکسل ها به صورت برجسته از سطح ماژول قرار می گیرند. از نظر کیفیت نیز باید بگوییم که کیفیت پیکسل های SMD به مراتب بهتر از پیکسل های DIP می باشد. اما پیکسل های DIP دارای شدت نور بیشتری نسبت به پیکسل های SMD می باشند

کالیبراسیون در تلویزیون های شهری

قبل از هر چیز نیاز است بگوییم که کالیبراسیون جیست. برای داشتن تصویری واضح و یکنواخت در تلویزیون شهری، نیاز داریم که شدت روشنایی و نور پیکسل ها را تنظیم کنیم. به این عمر کالیبراسیون می گویند. از مشکلات عمده ی تولید کنندکان تلویزیون های شهری، تناقض روشنایی و رنگ پیکسل هاست. برای این امر روشنایی پیکسل های موجود در یک کابین و سپس تنظیم آن با کابین های مجاور را تنظیم می کنیم؛ تا در نتیجه ی این عملیات تصویری واضح و یکدست داشته باشیم. در برخی تلویزیون های شهری که در آنها کالیبراسیون صورت نگرفته، شاهد تصاویری موزاییک مانند و شطرنجی هستیم.

کنترل تلویزیون های شهری

ما می توانیم ب راحتی تلویزیون شهری خود را در خانه یا هر جای دیگری کنترل کنیم و تصاویر قابل پخش را به اجرا درآوریم. این کنترل های از راه دور از طریق WIFI   کار می کنند و با استفاده از تلفن همراه به راحتی از عهده ی این کار بر می آیید. قدرت پردازش این تلویزیون ها به قدری سریع است که در انجام کار به مشکلی بر نمی خورید.  دو نوع کارت کنترلر داریم، آنلایم و آفلاین. کارت کنترلر های آنلاین نیازی به حافظه ندارند، ورودی ویدیو آنها غیرفشرده است و تنها کاری که این کنترلر ها انجام می دهند، ارسال ویدیو بر روی ماژول ها با در نظر گرفتن اسکن و عوامل دیگر و درنتیجه رویت تصاویر در تلویزیون شهری می باشد. کارت کنترلر های آفلاین دارای حافظه هستند. آن ها ویدیو را در حافظه ی خود ذخیره می کنند تا به فضای کمتری نیاز باشد. بعد از آن در زمان پخش ویدیو ابتدا با استفاده از CPU قوی خود فایل را از حالت فشرده به غیرفشرده تبدیل می کنند و سپس ویدیو را بر روی ماژول ها ارسال می کند. در نتیجه ی این عملیات، شما تصاویری بر روی تلویزیون شهری خود دارید.

خرابی تلوزیزیون های شهری

ما در سایت ها و مقالات مختلف بسیاری از مزایای تلویزیون شهری و نقش بسزای آن در تبلیغات دارند می خوانیم. اما کمتر مقاله ای در باره ی خراب شدن تلویزیون شهری و علل آن توضیح می دهد؛ که رعایت نکردن نکات کوچکی، چگونه مشکلاتی را به همراه می آورد. وقتی از خراب شدن تلویزیون شهری صحبت می کنیم منظور مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است. اما علاوه بر آن مشکلاتی اعم از عدم رعایت اصول برق کشی و محاسبه ی اشتباه ولتاژمصرفی و سوییچینگ، استفاده از برد نامناسب، مونتاژ غیر استاندارد، سوختن و یا ریزش پیکسل ماژول های بی کیفیت، نیز ممکن است در خط تولید رخ داده باشد. در اثر این اشتباهات علاوه بر هزینه ی هنگفتی که برای تامیرات باید متحمل شوید، هزینه و خسارات جانی و مالی از آتش سوزی و این قبیل اتفاقات را نیز به همراه دارد. بهترین راه برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات این است که تلویزیون شهری مورد نیاز خود را از شرکت های معتبر خریداری نمایید. نا گفته نماند که استفاده ی نا درست و غیر ایمن مصرف کننده نیز گاها موجب بروز مشکلاتی در تلویزیون شهری می شود.

هاب (HUB) در تلویزیون های شهری

به نوع مسیر ارتباطی برد کنترلر و ماژول ها هاب می گویند. هاب ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوعوذودی و ماژول تلویزیو روان مورد استفاده قرار می گیدن. علاوه بر این می توانیم بگوییم که نشان دهنده ی نقشه ی برد یک ماژول LED است و نحوه ی چینش و اتصال قطعات الکترونیکی که روی برد ماژول LED قرار می گیرند را مشخص می کند. به طور کلی هاب ها به چهار دسته هاب 08،هاب40،هاب75 وهاب 12 تقسیم بندی میشود. در بین این هاب ها، هاب75  در تلویزیون های شهری که دارای ورودی هاب12 می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اکثر ماژول های فول کالر P10 3IN1 و P13.3 3IN1  ماژول های INDOOR 3IN1، P10 RGB و تمامی ماژول های فول کالر SMD  از نوع هاب 75 می باشند. هاب 40: هابی که در تلویزیون های شهری دارای  ورودی 08  مورد استفاده قرار می گیرد، هاب 40 می باشد. این هاب را "هاب 40 تلویزیون شهری فول کالر"  نیز می نامند. در ایران حدود 99 درصد ماژول های  P20 2RGB استاتیک به دلیل شدت نور بالایی که دارد از هاب 40 استفاده می کنند.


سایر مطالب در زمینه‌های تلویزیون شهری، تابلو روان، تابلو تبلیغاتی و ویدئو وال را در سایت کیان اسکرین مطالعه کنید.

کیان اسکرین ارائه دهنده محصولات تلویزیون شهری p2.5، تلویزیون شهری p3،تلویزیون شهری p4 و تلویزیون شهری p5 در ایران

اشتراک‌گذاری:
دسته‌بندی‌ها
آخرین مطالب

تابلو روان

1399/06/12

نکات مهم برای خرید تابلو روان

1399/06/12

تابلو روان برای صرافی و جواهری

1399/06/10

انتخاب طرح و رنگ تابلو روان

1399/06/08

رنگ و مدل تابلو روان

1399/06/06

تلویزیون شهری و دانستنی های آن

1399/06/01

تلویزیون شهری اجاره ای

1399/05/22

تلویزیون شهری p5

1399/05/22
برچسب‌ها
تابلو روان تابلوهای تبلیغاتی تلویزیون شهری ویدئو وال

مطالب پیشنهادی وب‌سایت کیان اسکرین

مونتاژ تلویزیون شهری و تابلو روان استانداردهای آن

مونتاژ تلویزیون شهری و تابلو روان استانداردهای آن

مونتاژ تلویزیون شهری و تابلو روان استانداردهای آن

قیمت تلویزیون شهری

قیمت تلویزیون شهری

قیمت تلویزیون شهری

فاکتورهای تلویزیون شهری

فاکتورهای تلویزیون شهری

فاکتورهای تلویزیون شهری

تلویزیون شهری p5

تلویزیون شهری p5

تلویزیون شهری p5

ویژگی‌های بهترین تلویزیون شهری

ویژگی‌های بهترین تلویزیون شهری

ویژگی‌های بهترین تلویزیون شهری

تلویزیون شهری اجاره ای

تلویزیون شهری اجاره ای

تلویزیون شهری اجاره ای

تاثیر تابلوهای تبلیغاتی بر فروش

تاثیر تابلوهای تبلیغاتی بر فروش

تاثیر تابلوهای تبلیغاتی بر فروش

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری

رنگ و مدل تابلو روان

رنگ و مدل تابلو روان

رنگ و مدل تابلو روان

تلویزیون شهری و مزایای آن

تلویزیون شهری و مزایای آن

تلویزیون شهری و مزایای آن

کیفیت تلویزیون شهری

کیفیت تلویزیون شهری

کیفیت تلویزیون شهری

ویدئو وال

ویدئو وال

ویدئو وال

ما چه محصولاتی داریم؟

محصولات پیشنهادی کیان اسکرین

تلویزیون شهری P5 Indoor

تلویزیون شهری P5 Indoor

تلویزیون شهری P5 Indoor

تلویزیون شهری p8

تلویزیون شهری p8

تلویزیون شهری p8

تلویزیون شهری P2.5

تلویزیون شهری P2.5

تلویزیون شهری P2.5

تلویزیون شهری P5 Outdoor

تلویزیون شهری P5 Outdoor

تلویزیون شهری P5 Outdoor

تلویزیون شهری P4

تلویزیون شهری P4

تلویزیون شهری P4

تلویزیون شهری P3

تلویزیون شهری P3

تلویزیون شهری P3

تلویزیون شهری p10

تلویزیون شهری p10

تلویزیون شهری p10

تلویزیون شهری p6 outdoor

تلویزیون شهری p6 outdoor

تلویزیون شهری p6 outdoor

© 2020 Diako Co. All Right Reserved